Feng shui w domu – 5 kroków do harmonii

by

Dalekowschodnia filozofia feng shui od pewnego czasu zaczęła zdobywać popularność również w świecie Zachodu. W dosłownym tłumaczeniu feng shui oznacza „wiatr i wodę”, w kwestiach aranżacji oznacza przede wszystkim harmonię, która sprawia, że czujemy się dobrze w zamieszkiwanych wnętrzach. Zasady te więc można stosować zarówno w mieszkaniach i domach urządzanych w stylu minimalistycznym, jak i rustykalnym.

Oto kilka zasad filozofii feng shui, które można zastosować właściwie w każdym wnętrzu.

  1. Regularne, symetryczne kształty wybranych mebli doskonale przyczyniają się do stworzenia harmonijnego wnętrza. W domu lub mieszkaniu urządzonym w stylu feng-shui sprawdzą się więc bardziej meble w kształtach kwadratu niż wąskiego prostokąta oraz koliste, a nie półkoliste. Idealnym stołem do jadalni będzie więc mebel okrągły, najlepiej z jedną, solidną nogą.
  2. Puste przestrzenie w domu powinny być dobrze oświetlone i pozbawione kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Może w tym skutecznie pomóc m.in. nowoczesny mop Hizero, którego polimerowy roler pozwala na szybkie usunięcie wszelkiego rodzaju brudu z podłogi. Mop bezprzewodowy Hizero zastępuje przy tym odkurzacz i mop tradycyjny, jednocześnie zbierając śmiecie z podłogi, myjąc ją i susząc. Hizero bionic mop jest szybki w użyciu, a po zakończeniu pracy samoczynnie się czyści.
  3. Duże lustra powieszone na ścianach powinny być na tyle wysokie, aby nie ucinały sylwetki ludzkiej z góry lub dołu. Pamiętajmy również, aby nie wieszać ich naprzeciwko drzwi wejściowych, mogą one bowiem zaskoczyć lub wystraszyć gościa. Dużo lepszym pomysłem będzie powieszenie naprzeciwko wejścia obrazu z motywami feng shui, jak rybki koi, kwiaty lub owoce, które symbolizują obfitość zapraszaną do domu.
  4. Ład i porządek to ważny element filozofii feng shui. Warto więc zadbać np. o czystość okien czy parapetów i zwrócić uwagę, czy szyby nie są uszkodzone.
  5. Ważnym elementem harmonizującym przestrzeń w filozofii feng shui jest dzwonek wietrzny. Jego dźwięki są przyjemne dla ucha, a zarazem odpędzają złą energię. Nie można jednak wieszać go nad drzwiami czy nad łukiem.

Zasady feng shui w urządzaniu wnętrza nie są w gruncie rzeczy trudne. Znajduje się wśród nich wiele zdroworozsądkowych wskazań, które warto zastosować wokół siebie, jak umiejętne użycie oświetlenia czy duża liczba roślin w domu. Można je dopasować do siebie, najważniejsze bowiem w całej tej filozofii jest wykreowanie przestrzeni domowych, w których po prostu będziemy lubili spędzać czas w samotności lub z naszymi najbliższymi.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.