Co by tu zrobić na obiad

by

Zadaję sobie to pytanie średnio raz dziennie. Niestety nie mam takiego szczęścia, że obiadek podsuwa mi się codziennie pod nos. Z jednej strony zazdroszczę osobom, które tak mają. Mamusia, dziewczyna, chłopak ugotuje, a ja się nie muszę martwić tak prozaiczną rzeczą jak obiad. Nie muszę tracić czasu żeby gotować, zastanawiać się co by tutaj dzisiaj zrobić? Ma to jednak drugą stronę, po pierwsze zazwyczaj nie dostanę tego co lubię.
Oczywiście niektórych za bardzo nie obchodzi to co jedzą. Byle było ciepłe, pożywne i zjadliwe. Ja na przykład uwielbiam kuchnię śródziemnomorską. Moja ulubiona to kuchnia włoska, uwielbiam wszelkiego rodzaju makarony i pasty. Lubię eksperymentować w kuchni, próbować nowe przepisy. Zawdzięczam to swojej mamie, niestety (a może stety) kuchnia mojej mamy za bardzo mi nie odpowiada. Gotuje ona tak jak prawie każda porządna, polska gospodyni domowa. Główne dania to pierogi, żurek, bigos, gołąbki itd. Nie znoszę kapusty, a większość polskich potraw jest dla mnie mdła i za tłusta. Stanąłem więc przed wyborem.
Zaciskam zęby i jem to co mi podstawiają pod nos. Szukam czy w okolicy jest restauracja włoska, czy może spróbuję zrobić coś samemu. Spróbowałem i nie żałuję. Może nie jestem jakimś mistrzem patelni, ale coś tam ugotuję. Zawsze mogę przyrządzić romantyczną kolację, a prawie każdy facet wie jakie to przynosi efekty. Poza tym ja na prawdę to lubię. Może nie codziennie, ale kilka razy w tygodniu. Gotowanie mnie odpręża, pozwala na chwilę złapać oddech w pędzącym świecie. Myślę, że wielu znasz przyda się złapanie oddechu i własnoręcznie przygotowana pyszna kolacja.
Zobacz też: Restauracja włoska | Da Pietro Kraków

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.