Jak prawidłowo wybrać biustonosz

by

Prawidłowy dobór biustonosza nie jest wcale taką błahą sprawą jak może się wydawać. Choć jest to niewidoczna część kobiecej garderoby tak naprawdę wpływa na zdrowie i poprawną sylwetkę. Dodatkowo dobrze dobrany biustonosz zwiększa pewność siebie i sprawia, że czujemy się komfortowo i swobodnie.

Zdrowy kręgosłup

Po pierwsze biustonosze, które są źle dobrane mogą poważnie odbić się na zdrowiu płci żeńskiej. Bardzo często powodują bóle pleców, ramion czy karku. Często nawet nie przychodzi nam do głowy, że przyczyną jest właśnie biustonosz, a raczej jego nieodpowiedni rozmiar. Zwłaszcza kobiety posiadające większe piersi skarżą się na te dolegliwości. Im większy ciężar tym problem bardziej narasta. Trwanie w takim stanie może prowadzić do poważnych schorzeń kręgosłupa. Warto więc jak najszybciej zainteresować się tym tematem i sprawić sobie biustonosz idealny – taki znajdziesz na stronie: https://conteshop.pl/bielizna/biustonosze

Postawa ciała

Wygląd naszej sylwetki również zależny jest od tej części garderoby, która powinna wspierać prawidłową postawę. Jest to możliwe dzięki biustonoszowi, który idealnie podtrzyma nasze piersi. Będzie to skutkowało utrzymaniem naszego ciała w odpowiedniej pozycji, nie narażając się na pochylenie czy wręcz przygarbienie.

Komfort

Chyba większość Pań wie do czego prowadzą zbyt ciasne biustonosze. Podrażnienia, zaczerwienienia skóry i otarcia – tym właśnie skutkuje nieodpowiedni dobór bielizny. Nic więc dziwnego, że po całym dniu marzymy, aby jak najszybciej ściągnąć go po powrocie do domu. Jeśli pozbycie się stanika sprawia Ci niesamowitą ulgę, zastanów się nad jego zmianą.

Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego biustonosza

Zacznijmy od ramiączek. Bardzo często są one zbyt ciasne lub wręcz odwrotnie – spadają nam z ramion. Oba te przypadki są nieprawidłowe. Powinny być tak wyregulowane, aby nie spadały z ramion i jednocześnie w żaden sposób nas nie uwierały. Miseczki dopasowujemy zarówno do rozmiaru naszych piersi ale również do ich kształtu. Idealnie jest, gdy są przedłużeniem naturalnej linii piersi. Absolutnie nie mogą odstawać, uciskać czy deformować biustu. Jeśli chodzi o obwód dobrze jest, gdy ściśle przylega, ale bez problemu możemy oddychać i zarazem nie czujemy ucisku. To samo dotyczy mostka. Fiszbiny to chyba najbardziej newralgiczna część biustonosza. Powinny obejmować cały biust. Wbijanie się ich w piersi jest absolutnie niewskazane. Pamiętajmy także, że zarówno przód jak i tył biustonosza musi znajdować się tuż pod piersiami, w jednej linii. Sklep Conteshop.pl oferuje szeroką gamę wysokiej jakości bielizny. Na pewno dobierzesz idealny biustonosz odpowiadający Twoim potrzebom.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.