Jak dbać o brodę

by

Jeśli wyhodowałeś całkiem pokaźną brodę, to z pewnością zastanawiasz się jak o nią dbać, by zdobiła i nie była przyczyną nieprzyjemnych doznań dla Ciebie, jak i dla innych. Broda pozostawiona sama sobie łatwo się brudzi, przejmuje niemile zapachy z otoczenia, a przede wszystkim wygląda jak zarost facetów, którzy pod osiedlowym sklepem mówią do ciebie per kierownik. Dlatego też z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak dbać o brodę, by była ona zdrowa, estetyczna i zwracała na siebie uwagę.

Myj, czesz i nawilżaj

Brodę porastają specjalnego rodzaju włosów, dlatego powinny być one specjalnie pielęgnowane. Niestety szybkie ugładzenie ręką z rana nie wystarczy, jeżeli chcesz mieć brodę godną kanadyjskiego drwala. Teoretycznie możesz myć ją szampanem do włosów, jednak wiele z nich ma w swoim składzie sztuczne składniki. Mogą one powodować skręcanie się zarostu i nieestetyczny wygląd.

Dlatego też najlepiej jest stosować szampony do brody, takie jak te oferowane przez sklep Barbersupply.pl. Mają one specjalny skład dostosowany do charakteru włosów tworzących zarost. Dzięki nim broda lepiej się układa, łatwiej czyści i jest elegancka. Niwelują one także ewentualne podrażnienia skóry.

Pamiętaj też by regularnie i dokładnie czesać swój zarost. Używaj szczotki do brody, a nie zwykłego grzebienia. Tylko ona jest w stanie rozczesać pojedyncze włosy oraz usunąć resztki martwego naskórka, jakie gromadzą się pod brodą. Dobrze jest także stosować wysokiej jakości olejki do brody. Nie tylko nawilżają one zarost, ale sprawiają, iż broda nie drapie, ani Ciebie podczas wzrostu, ani żony i dzieci, kiedy je przytulasz – kup już dziś akcesoria do brody na: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553888-BRODA-I-WASY.html

Puść wodze fantazji

Kiedy Twoja broda osiągnie już słuszne rozmiary i jesteś z niej dumny, tak jak najlepszy ogrodnik możesz przystąpić do jej przycinania i modelowania. Dzięki nożyczkom, trymerom oraz produktom do modelowania brody, możesz nadać jej praktycznie dowolny kształt. Możesz też oczywiście udać się do sprawdzonego barbera i oddać swój zarost w jego ręce.

Natomiast wszelkiego rodzaju balsamy pozwalają zapanować nad nawet najbardziej krnąbrnymi włoskami, a do tego nadają zarostowi przyjemny zapach, działający jak najlepsze męskie perfumy. Z pewnością zwrócisz wtedy na siebie uwagę koleżanek w pracy.

Dbanie o brodę nie jest wcale trudne i problematyczne jak by mogło to się wydawać. Z łatwością szybko opanujesz wszystkie niezbędne zabiegi i włączysz je w skład porannej toalety. W wyniku tego Twój zarost będzie estetyczny, zdrowy oraz łatwy do ujarzmienia każdego ranka.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.