Zakrywamy szczelnie barierki na balkonie

by

Dawniej barierki przekładało się plastikami. Nie wyglądało to najlepiej i po jakimś czasie pękało, ale nic innego wtedy nie mieliśmy. Niestety, ale takie barierki nie były odporne na mróz. Jeśli przyszedł duży mróz to pękały, nie wspominając już o tym jak hałasowały, kiedy zaczynało mocno wiać. Dzisiaj mamy o wiele łatwej. Można zamówić osłony na barierki balkonowe, które wykonane są z najlepszej klasy materiału. Jest to materiał odporny na czynniki atmosferyczne. Oznacza to, że deszcz nic złego z nim nie zrobi, nawet, jeśli spadnie śnieg i przyjdzie mróz to również nic złego się nie stanie. Jest jednak coś, co bardziej niż mróz i wilgoć niszczy osłony. To promienie UV i właśnie dlatego taki materiał również na to jest odporny. Do tego nie kosztuje zbyt wiele, a zatem spełnia wszystkie nasze wymagania i oczekiwania. Lepiej już wybrać nie możemy, dlatego warto przejrzeć przygotowane w sklepie oferty. 

Jak mierzyć balkon

Jeśli nie mamy miarki to trzeba ją zamówić. Mierzymy od jednego końca do drugiego i wiemy już, jaka długość nam jest potrzebna. Teraz skupiamy się na wysokości. Nie musimy wybierać osłony na całą wysokość balkonu. Dla przekładu osłona może mieć wysokość tylko sześćdziesiąt centymetrów. Nie ma również problemów żeby zamówić metrową, dlatego to wszystko trzeba będzie bardzo dokładnie sprawdzać. Przekonamy się, dokąd będzie osłona sięgać. Jeśli chcemy całkowicie mieć zakryty balkon to im wyższa jest osłona tym lepszy efekt uda nam się uzyskać i na tym na pewno będzie nam zależało. 

Zamawiamy i montujemy osłonę do barierek

Bez problemów można będzie to zrobić. Mamy oczka kaletnicze i specjalne opaski, którymi ściągamy całość. Robimy to solidnie, bo nie chcemy żeby wiatr nam osłonę zabrał. Każdy sobie z tym na spokojnie poradzi. Jeśli nie chcemy zostawiać osłony na zimę to można ją równie szybko zdjąć, a zatem warto będzie się do tego przygotować. Oczywiście zima nie jest straszna dla tego materiału, dlatego trzeba się zastanowić nad tym czy to w ogóle ma sens. Jeśli nie chce nam się tego robić to na wiosnę można umyć jedynie materiał i wygląda jak nowy.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.