Zdjęcie wózka spacerowego 4Baby Rapid

Jak chronić dziecko przed nadmiernym nasłonecznieniem podczas spaceru

by

Obowiązkiem każdego rodzica jest chronić dziecko przed nadmiernym nasłonecznieniem. Promienie słoneczne, w zbyt dużych ilościach są bardzo niebezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. Podczas spaceru należy zachować szczególne środki ostrożności. A pomoże nam w tym krajowa firma 4Baby.

Jeżeli wybierasz się z dzieckiem na spacer latem, w godzinach między 11 a 15 staraj się spacerować w zacienionych miejscach. Wózki spacerowe 4Baby wyposażone są w budki chroniące malucha przed słońcem. Jednak, nie są w stanie zakryć całego jego ciała. Pewna część jego ciała będzie wystawiona na działanie promieni. W związku z tym, lepiej w tych godzinach przebywać w cieniu.Zdjęcie wózka spacerowego 4Baby Rapid

Wózki spacerowe 4Baby do kupienia na:  https://techsat24.pl/_blog/wozki-4baby-rapid-oferta-2017

Gdy dziecko skończy 6 miesiąc życia, należy przed wyjściem z domu, posmarować jego skórę kremem z filtrem przeciwsłonecznym. Najlepszy będzie ten o numerze 15. Nadmierne narażenie na światło słoneczne prowadzi do uszkodzenia skóry przez promienie ultrafioletowe i zwiększa ryzyko rozwoju nowotworu skóry. Delikatna skóra dzieci jest na nie szczególnie podatna. Jedno oparzenie słoneczne w dzieciństwie, może zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór skóry w dorosłym życiu nawet dwukrotnie. Kolejne uszkodzenia natomiast kumulują się, pogarszając stan zdrowia. Aż 80% całkowitej ekspozycji człowieka na światło słoneczne w życiu ma miejsce w dzieciństwie. Dlatego też, podczas spacerów należy chronić wrażliwą skórę dziecka.

Wózki spacerowe 4Baby dzięki temu, że posiadają obszerne daszki, pomagają rodzicom w ochronie dziecka przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Zawsze to część ciała dziecka jest osłonięta, gdy konieczne jest przejście przez słoneczną część, która prowadzi do domu. Maluch dzięki takiemu wózkowi będzie wtedy odpowiednio chroniony. Ponadto, stosowane kremy również pomogą ochronić wrażliwą skórę dziecka.

Dzięki tym wszystkim środkom ostrożności, można będzie zachować w zdrowiu wrażliwą skórę dziecka. Maluch będzie mógł prawidłowo się rozwijać, a podczas spacerów nic złego mu nie będzie groziło. Warto więc zdecydować się na takie dbanie o skórę dziecka. Zaprocentuje to zdrowiem na przyszłość.

Materiał przygotował sklep internetowy Techsat24.pl

 

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.