Skóra trądzikowa – w jaki sposób należy o nią dbać

by

Trądzik pojawia się najczęściej w latach młodzieńczych i panuje niewłaściwe przekonanie, że tylko osoby młode muszą się z nim zmagać. Tak naprawdę jednak może on się pojawić w każdym wieku, a jego powstawanie ma wiele przyczyn. Jedną z nich jest nadmierna praca gruczołów łojowych, zatykających pory, w wyniku czego może dojść do powstawania zaskórników lub też w wyniku rozwoju stanu zapalnego – wyprysków na skórze. Aby pozbyć się tego problemu, nie wystarczą jednak środki stosowane zewnętrznie. W jaki sposób zadbać o skórę z tendencją do powstawania trądziku?

Przyczyny powstawania trądziku i sposoby jego leczenia

Wyłączne leczenie miejscowe może okazać się niewystarczające, gdyż przyczyny powstawania trądziku są różne. Najczęstszymi winowajcami pojawienia się zmian skórnych są:

  • bakterie i grzyby
  • zmiany hormonalne
  • niedobory witamin
  • predyspozycje genetyczne
  • niewłaściwa dieta
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry

Zewnętrzne działanie, polegające na stosowaniu różnego rodzaju żeli do oczyszczania twarzy, maści i środków zawierających odpowiednie witaminy najczęściej tylko poprawiają w niewielkim stopniu stan skóry. Zażywanie tabletek na trądzik, które aktywnie regulują poziom wydzielania sebum, usuwają zmiany skórne, a także zapobiegają przed tworzeniem się kolejnych zapewnia uzyskanie dużo lepszych efektów. Aby wybrać odpowiedni preparat, należy wcześniej zapoznać się z jego składem, bezpieczeństwem stosowania, a także opinią zarówno osób z niego korzystających, jak i dermatologów. Na stronie: https://medsense.pl/tabletki-na-tradzik-ranking/ można przeczytać istotne informacje na temat zalet i wad poszczególnych środków, wspomagających walkę z trądzikiem. Systematyczne stosowanie suplementów pomaga działać wielotorowo na problem powstawania trądziku.

Domowe sposoby na trądzik

W celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, nie należy zapominać o właściwej pielęgnacji skóry ze skłonnością do powstawania trądziku. Oprócz odpowiedniej diety, można pomóc skórze, stosując różnego rodzaju maski na bazie naturalnych składników, olejki eteryczne, które mają właściwości przeciwbakteryjne, a także stosować kosmetyki zakupione w aptece. Blizny powstałe podczas wyciskania pryszczy również wymagają stosowania odpowiednich preparatów, by skóra nie wyglądała nieestetycznie.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.