Kinkiety kryształowe – magia w Twoim domu

by

Kryształ to synonim elegancji i ekskluzywności. Wykorzystywane we współczesnych aranżacjach kinkiety kryształowe, wprowadzają do wnętrza nutkę ponadczasowej klasyki piękna. Do jakich wnętrz nadają się takie kinkiety? Co sprawia, że kinkiety kryształowe są tak wyjątkowe?

Nowoczesne i ponadczasowe

Kryształowe lampy nadają wnętrzom gustownej elegancji i szyku. Stosowane od dawna w ponadczasowych aranżacjach wnętrz kinkiety kryształowe, dziś nabrały w swoim kształcie nieco więcej nowoczesności. Kryształy dziś zdobią klosze kinkietów o kształtach półkolistych, kielichowatych lub dzwonkowatych. Kryształy w różnych kształtach wchodzą także w skład geometrycznych lub abstrakcyjnych kompozycji, tworząc bardzo ciekawe efekty wizualne. Zainspirowani naturą projektanci tworzą nawet kinkiety kryształowe przypominające pnącza z kryształowymi liśćmi. Lecz pojawiają się także klasyczne wzory lamp, które składają się kilku, zwężających się ku dołowi pięter zwisających kryształów. Nie bez znaczenia jest również kolor kryształu. Elementy wchodzące w skład kinkietów mienią się kolorami tęczy, lub zachowują swój indywidualny odcień bieli, złota, lub wyróżniają się ciemną, przydymioną barwą. Gra kolorów i świateł w mieszaninie kryształów różnej barwy daje piękne efekty wizualne nocą oraz w dzień.

Kinkiety kryształowe – inspirujące pomysły

Najciekawsze pomysły wnoszą do wnętrza najpiękniejsze doznania estetyczne. Przykładem może być półkolisty kinkiet wykonany z chromowanej siatki, uformowanej w kształcie połączonych z sobą rombów. Wkomponowane w nie, ośmioboczne kryształy dopełniają całości. Kinkiet dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – jasnej i ciemnej. Idealnie wpasuje się w charakter wnętrza w stylu glamour. Równie interesującym projektem jest kinkiet w kształcie kostki, którego boki zostały wykonane z chromowanych pierścieni tworzących siatkę. Wkomponowane w ogniwa kryształy, po podświetleniu dają niesamowitą grę świateł, wprowadzając do wnętrza nowoczesną elegancję. Te i wiele innych wspaniałych inspiracji znajdziesz w BOXLAB (https://boxlab.pl/kinkiet-krysztalowy).

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.