Kostka granitowa wytrzymałym materiałem

by

Granit jest kamieniem naturalnym o wyjątkowych właściwościach. To materiał bardzo solidny, odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak mróz, wysokie temperatury, wilgoć i kwasy. To kamień o niebywałej twardości, który jest odporny na zarysowanie, ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Doskonale pochłania ciepło i utrzymuje je przez długi czas. Ponadto jest materiałem bardzo dekoracyjnym. Ze względu na liczne zalety jest chętnie wykorzystywany w postaci kostek, płyt i stopni w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Do czego jest używana kostka granitowa

Kostki z granitu to doskonały budulec wykorzystywany w wielu aranżacjach. Daje się bardzo łatwo układać, dzięki czemu ma wszechstronne i różnorodne zastosowanie. Wykorzystuje się go do budowy ulic, podjazdów, placów, chodników, skwerów miejskich. To doskonały budulec na elementy architektury ogrodowej, takie jak alejki i ścieżki, nawierzchnie na grilla czy otoczenie oczka wodnego. Świetnie się sprawdzi jako opaska wokół domów, drzew i klombów. Kostki granitowe mają także bardzo szerokie zastosowania wewnętrzne. Idealnie się sprawdzają jako posadzki i schody w budynkach użyteczności publicznej, ponieważ są odporne na intensywną eksploatację w wyniku dużego natężenia ruchu.

Kostka granitowa cięta i łupana – czym się charakteryzują

Kostka w wersji ciętej cechuje się równym i gładkim wykończeniem boków, co pozwala na układanie idealnie równych, symetrycznych nawierzchni, np. w formie mozaiki czy muszli. Dzięki profesjonalnemu cięciu mechanicznemu kostkę można układać w skomplikowane i bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym wzory. Taki sposób obróbki sprawia, że ma ona bardzo szlachetny i elegancki wygląd. Kostka granitowa w wersji łupanej cechuje się bardziej surowym i naturalnym wyglądem. Posiada nieregularne brzegi, co sprawia, że wygląda bardzo oryginalnie.

Faktury obróbcze kostki granitowej

Kostki granitowe różnią się różnym sposobem wykończenia. Występują w wersji polerowanej, która cechuje się gładką, wypolerowaną powierzchnią i efektownym, naturalnym połyskiem kamienia. Kostki piaskowane mają fakturę gęsto rozrzuconych nakłuć, a ich powierzchnia jest wyrównana i szorstka, uzyskana na skutek uderzania strumienia piasku. Te w wersji groszkowanej cechują się równą, ale szorstką powierzchnią ze wklęsłościami i wypukłościami, uzyskanymi przez groszkowanie. Wariant płomieniowany powstaje w wyniku działania wysokiej temperatury i ognia, a jego wygląd zbliżony do naturalnego przełomu. Kostka granitowa łupana i cięta jest dostępna w firmie SKB Strefa Kamienia.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.