Zastosowanie nitów szczelnych

by

Nitowanie polega na trwałym łączeniu metalowych elementów konstrukcyjnych, wykonuje się je przy użyciu dużej ilości komponentów łączeniowych, tak zwanych nitów. W zależności od scalanych materiałów oraz przeznaczenia danej konstrukcji stosuje się różne ich rodzaje. Jednym z ciekawszych są nity szczelne, którym poświęcony będzie ten artykuł.

Nity szczelne – podstawowe informacje

Ten rodzaj elementów montażowych stosowany jest w przypadku połączeń wymagających wysokiej szczelności. Najczęściej są to zbiorniki na wszelkiego rodzaju ciecze i gazy. Dokładne i fachowe zamontowanie nitów sprawia, iż dana konstrukcja jest wodoszczelna lub gazoszczelna.
Do produkcji nitów szczelnych wykorzystuje się materiały odporne na powstawanie korozji. Dzięki temu wszystkie połączenia powstałe przy wykorzystaniu tych elementów są szczelne i wyjątkowo trwałe. Z tego względu stosowane są one w wielu gałęziach przemysłu, gdzie ważna jest nie tylko wodoszczelność, ale także stałe i niezakłócone awariami działanie.

Najczęstsze zastosowanie nitów szczelnych

Duże zbiorniki gazowe lub rezerwuary wodne, często składają się dużych podzespołów. W wielu przypadkach jedynym skutecznym sposobem ich połączenia jest nitowanie. Jednak by konstrukcja taka była bezpieczna i całkowicie nieprzepuszczalna, konieczne jest zastosowanie nitów szczelnych. Ich specjalna budowa zapobiega nawet małym przeciekom, zwiększając bezpieczeństwo danego obiektu. Są one także odporne na działanie innych sił, jakie mogą pojawić się w trakcie pracy danego zbiornika – zapraszamy do poznania naszej oferty: http://norsteel.pl/nity-szczelne-z-kolnierzem-standardowym-cu-a2/

Na co zwracać uwagę kupując nity szczelne

Jest kilka kluczowych kwestii, o których trzeba pamiętać, wybierając ten rodzaj nitów. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. Musi to być metal lub stop odporny na powstawanie korozji, także tej kontaktowej. Po drugie rozmiar nitów powinien być dopasowany do wielkości łączonych elementów. Zbyt słabe i małe mogą nie gwarantować odpowiednio silnego oraz szczelnego połączenia.

Najrozsądniej jest odwiedzić stronę Norsteel.pl, gdzie znajduje się ogromny wybór nitów najwyższej jakości. Nie tylko tych szczelnych, ale także elementów montażowych innego rodzaju. Dostępne są one w wielu rozmiarach i typach.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.