Podpowiadamy, ile wody powinniśmy pić dziennie

by

O tym, że trzeba pić dużo wody mówi się najwięcej w ciągu lata, gdy zapotrzebowanie organizmu na płyny jest większe niż wtedy, gdy temperatura jest umiarkowana. Jednak odwodnić się można nie tylko w upały – o odpowiednie nawodnienie powinno się dbać każdego dnia, jeśli chce się zachować zdrowie i mieć dobre samopoczucie. Zdania na temat tego, ile wody musi codziennie wypijać człowiek, są różne. Poznaj wiarygodną odpowiedź na swoje pytania i miej pewność, że robisz dla siebie to, co najlepsze.

Dlaczego spotykamy się z odmiennymi opiniami w tej kwestii?

Każdy, kto zastanawia się, ile wody pić dziennie, musi pamiętać, że jest to uzależnione od szeregu czynników. Przede wszystkim trzeba uwzględnić tryb swojego życia. Osoby aktywne fizyczne i sportowcy potrzebują większych ilości wody niż ci, którzy przez większość dnia siedzą przed komputerem i raczej nie lubią męczyć się na siłowni. Uważa się także, że osoby starsze potrzebują mniej płynów niż dzieci i młodzież, których organizmy intensywnie się rozwijają. Istnieje jednak spore ryzyko odwodnienia u seniorów, ponieważ nie odczuwają oni intensywnego pragnienia nawet wtedy, gdy woda jest im naprawdę potrzebna. Ważne jest, aby odpowiednio często nawadniać się, ponieważ wypicie kilku szklanek wody naraz może spowodować zasłabnięcie. Przyjęcie ogromnych ilości płynów może nawet skutkować zatruciem.

Rozbieżność opinii co do tego, ile wody pić dziennie wiąże się także z faktem, iż dostarczamy ją naszemu organizmowi także z sokami, zupami czy kawą. Nie jest jednak tajemnicą, że picie większości soków i różnych napojów łączy się ze zwiększeniem ryzyka cukrzycy i jest źródłem niepotrzebnych często kalorii.

Jak ustalić swoje dziennie zapotrzebowanie na wodę?

Ustalenie optymalnej ilości spożywanej wody jest uzależnione w dużej mierze nie tylko od aktywności fizycznej i pogody, ale także od wagi człowieka. Dorosła osoba, która regularnie ćwiczy i waży około 65 kilogramów, powinna dziennie dostarczać organizmowi 30-55 ml płynów na każdy kilogram ciała, a więc około 2-4 litrów. To dość dużo, a częste kupowanie wody w sklepie wiąże się z dodatkowym wysiłkiem – nikt nie lubi nadmiernego obciążenia podczas zakupów. Ponadto woda, którą kupuje się w sklepie, nie jest tak zdrowa, jak ta znajdująca się w dystrybutorze. Dostawa wody do domu lub biura to idealne rozwiązanie. Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od jakości wody, więc dbaj o to, by pochodziła ona z zaufanych źródeł. Dostawa wody najwyższej jakości to usługa zdecydowanie ułatwiająca codzienne nawadnianie organizmu!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą https://www.aquamo.com.pl/!

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.