Smacznie i zdrowo

by

„Biała śmierć”- słyszeliśmy to określenie niejednokrotnie, ponieważ od dłuższego czasu lekarze używają go w odniesieniu do białego cukru. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej informacji o tym jak szkodliwy jest jego wpływ na nasze zdrowie. Dlatego wiele osób decyduje się na wyeliminowanie go z diety. Czy oznacza to, że całkowicie trzeba zrezygnować ze słodkiego smaku? Otóż nie! Wystarczy zamienić zwykły cukier na fiński ksylitol.

Wyjątkowe właściwości

Tradycyjny cukier rafinowany dostępny w sklepach pozbawiony jest całkowicie wartości odżywczych, zatem dostarcza organizmowi jedynie pustych kalorii. Stosowany regularnie i w za dużych ilościach prowadzi do otyłości. Jeżeli postanowiłeś wprowadzić zmiany w swoim sposobie żywienia i tym samym zadbać o swoje zdrowie i figurę zamień sacharozę na uzyskiwany w naturalny sposób ksylitol. Wygląda identycznie i jest prawie tak samo słodki. Niemniej jednak, posiada o 40 procent mniej kalorii niż zwykły cukier. Dzięki niskiemu poziomowi glikemicznemu zawartość cukru i insuliny we krwi podnosi się bardzo powoli, nie powodując gwałtownych skoków i tym samym uczucia głodu. Szczególnie istotną rolę odgrywa to w diecie osób chorych na cukrzycę, oraz tych starających się zgubić zbędne kilogramy. Ponadto, nie wpływa na rozwój grzybów i drożdżaków w organizmie, w przeciwieństwie do sacharozy. Dzięki temu, że zmienia pH w jamie ustnej na niekorzystne dla bakterii hamuje rozwój próchnicy i zapalenia dziąseł. Te wszystkie właściwości wskazują na to, że fiński ksylitol idealnie zastąpi w twojej kuchni tradycyjny cukier.

Jak używać?

Do potraw, deserów i napojów należy dodawać taką samą ilość jak cukru. Możesz używać go do owocowych smoothie, kawy lub innych orzeźwiających letnich koktajli. Idealnie nadaje się również do pieczenia, gdyż ma wysoką temperaturę topnienia. Zmielony w młynku na puder służy do posypywania ciast, ciasteczek i dekoracji deserów. Zatem nie musisz rezygnować z małych słodkich przyjemności jednocześnie dbając o linię!

Gdzie można zakupić?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje: fiński ksylitol i chiński. Sklep internetowy Słodkie Zdrowie posiada w ofercie ten pierwszy, produkowany z drzew brzozy przez firmę Danisco. Gwarantuje ona wysoką jakość w przystępnej cenie. Zatem, odwiedź stronę https://slodkie-zdrowie.pl/pl/12-finski-ksylitol i zadbaj o swoje zdrowie!

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.