Szkło w kuchni

by

Istotnym elementem projektu nowej kuchni jest wykorzystanie przestrzeni. Projekt musi łączyć wygodę i funkcjonalność. Najlepiej aby był także nowoczesny. Większość projektów dotyczących wyglądu kuchni opiera się na tej samej klasycznej zasadzie konstrukcyjnej. Kuchnie stanowią dwa ciągi zabudowy meblowej pomiędzy którymi występuje większa lub mniejsza przestrzeń. Istnieją dwa podstawowe sposoby zagospodarowania przestrzeni pomiędzy szafkami w kuchni.

Pierwszy z nich opiera się na wykorzystaniu płytek ceramicznych. Drugim sposobem są panele szklane do kuchni. Zgodnie z powszechną opinią płytki ceramiczne są tańszym rozwiązaniem co stanowi istotny element przy podejmowaniu decyzji. Chociaż cena materiału ewidentnie wskazuje na przewagę płytek nad panelami należy zwrócić uwagę na koszt wykonania projektu. Układanie płytek, w szczególności tych mniejszych wymiarów zajmie wykonawcy zdecydowanie więcej czasu, za co oczywiście przyjdzie nam zapłacić. W przypadku paneli szklanych montaż jest tani i błyskawiczny. Dodatkowym elementem podnoszącym atrakcyjność tego rozwiązania są obrazy na szkle. Firmy szklarskie w swojej ofercie posiadają zadrukowanie danej powierzchni wskazanym przez nas obrazem.

Pozwoli to na stworzenie prawdziwie wyjątkowej kuchni, gdzie ograniczeniem będzie jedynie nasza wyobraźnia. Kolejną przewagą paneli szklanych nad elementami ceramicznymi jest łatwość utrzymania czystości. Należy pamiętać, że w przypadku paneli szklanych liczba łączeń ograniczona jest do minimum co jednocześnie wpływa na łatwość czyszczenia. Panele szklane to idealne połączenie funkcjonalności z codzienną wygodą.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.