Z czym nosić kalosze – najmodniejsze trendy

by

Czasy kiedy kalosze noszone były wyłącznie w deszczu czy do prac w ogrodzie i na polu, dawno minęły. Gumowe obuwie stało się niezbędnym elementem garderoby każdej szanującej się szafiarki, zwłaszcza w dobie popularności muzycznych festiwali plenerowych, na których nie można przewidzieć pogody. Do najbardziej cenionych butów tego typu należą kalosze Hunter, których historia sięga połowy XIX wieku.

Huntery – gumowy obiekt pożądania

W 1856 roku do Szkocji, krainy słynącej z deszczowej pogody, przybyli dwa amerykańscy przedsiębiorcy: Henry Lee Norris i Spencer Thomas Parmelee. Otworzyli w Edynburgu przedsiębiorstwo nazwane początkowo Norris Co. przemianowane następnie na North British Rubber Company, a ostatecznie na Hunter Boot Ltd. Na początku XX wieku rozpoczęli masową produkcję gumowego obuwia wzorowanego na skórzanych butach Arthura Wellesley, księcia Wellington. W trakcie II wojny światowej Hunter Boot Ltd. dostarczało także solidne obuwie dla angielskiej armii, a Huntery, bo tak zaczęto popularnie nazywać ich buty stały się ulubionymi modelami noszonymi prze rodzinę królewską i arystokrację angielską, wśród której silnie rozpowszechniona jest tradycja polowań. W 1976 roku książę Filip nadał firmie oficjalny status dostawcy gumowego obuwia na dwór królewski, potwierdzony również przez królową Elżbietę II, która często widywana jest w Hunterach w trakcie swoich wyjazdów do wiejskich posiadłości.

Jak nosić kalosze?

Kalosze damskie Hunter zyskały ogromną popularność w latach 50. XX wieku i od tamtego czasu królują nieprzerwanie pośród obuwia niezbędnego na dni niepogody. Długie do kolan kalosze doskonale wyglądają założone do wąskich dżinsów rurek, koszuli i narzuconego na nią żakietu w jesienne dni. Szafiarki i celebrytki Instagrama uwielbiają nosić Huntery do letnich zwiewnych sukienek czy krótkich szortów. W takim stylu Huntery rządziły na największych muzycznych festiwalach w Polsce od Openera, po Off Festival w Katowicach. Na letnią sukienkę w bardziej drapieżnej stylizacji można narzucić jeszcze ramoneskę, chroniącą przed wieczornymi chłodami, aby doskonale odnaleźć się na każdej imprezie organizowanej w deszczowy dzień.

Huntery w sklepie Butomaniak

Sklep internetowy Butomaniak oferuje szeroki wybór kaloszy Hunter, z ociepleniem i bez niego, w formie krótkich botków lub klasycznych, długich, sięgających kolan butów. Zakup Hunterów to inwestycja na lata, bowiem kauczukowe obuwie znane jest ze swojej trwałości i wytrzymałości na największe opady.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.