Częste spożywanie alkoholu a stan skóry człowieka

by

Jedną z przykrych konsekwencji nadużywania alkoholu jest wyniszczenie organizmu, a co za tym idzie pogorszenie się stanu skóry osoby uzależnionej.

Skóra alkoholika

Stan skóry osoby uzależnionej jest niezdrowy i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Skóra jest nie tylko niedożywiona i osłabiona, ale również zanieczyszczona i pełna toksyn oraz wolnych rodników.

Co zatem robić by poprawić wygląd skóry

  • Pić dużo wody minimum 2 litry w ciągu dnia,
  • spożywać wodę bogatą w minerały,
  • jeść dużo warzyw i owoców, szczególnie tych będących bogatym źródłem witaminy C,
  • używać kremów bogatych w witaminy A+E, oraz dostarczające kolagen,
  • używać kremów na dzień i na noc,
  • pamiętać o myciu twarzy, nie mydłem które ściąga twarz, ale specjalnymi płynami mającymi właściwości antyoksydacyjne,
  • dwa razy w tygodniu używać produktów peelingujących,
  • do kąpieli dodawać soli kąpielowej,
  • pod prysznicem używać produktów z wysokim stężeniem krzemu, siarczki i magnezu.

Pamiętajmy jednak, że wszystkie nawet najlepsze sposoby poprawienia jakości stanu skóry będą niczym, jeżeli nie podejmiemy się leczenia uzależnienia alkoholowego. Wszystkie ćwiczenia, maseczki i masaże będą tylko uporczywym zatajeniem choroby. Podejmując się leczenia we właściwy sposób podejmujemy się terapii z psychologiem, dostajemy wsparcie i motywacje, oczyszczamy organizm poprzez detoks. Uczymy się zdrowego stylu życia.

Pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego jak zastrzyk antyalkoholowy, który wprowadzi w nas substancje, która kompletnie nas wyleczy. Prawidłowe leczenie, to nauczenie się radzenia i reagowania na emocje, które w nas wzrastają. Kiedy nauczymy się właściwie na nie reagować, nasza skóra, włosy i paznokcie również poprawią swój wygląd. Odpowiednie odżywianie bogate w minerały i witaminy oraz kolagen w dużej ilości i wodę, to najlepszy sposób powrotu do zdrowia.

Kremy które stosujemy na zewnątrz są tylko działaniem iluzorycznym i chwilowym. Prawdziwa odbudowa skóry ma miejsce na poziomie budowania i regeneracji komórki. Zatem zmieniając dietę, pamiętając o regularnych ćwiczeniach i dostarczając odpowiednie witaminy, minerały oraz nawodnienie sami zafundujemy sobie zastrzyk antyalkoholowy, w postaci zdrowia i dobrego samopoczucia.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.