Jak skompletować ekipę budowlaną?

by

Czasami zdarza się tak, że chcemy spróbować swoich sił w pracy na własny rachunek. Nie ma w tym nic złego i trudno zarazem się temu dziwić, gdyż obecnie koniunktura gospodarcza zdecydowanie zachęca do takich działań, a dodatkowo aż roi się od programów wspierających początkujących przedsiębiorców.

Bardzo często na założenie własnej firmy decydują się osoby pracujące w branży budowlanej, Dzieje się tak dlatego, iż widząc ile zleceń tego typu jest obecnie wykonywanych optymistycznie zakładają, że i dla ich działalności znajdzie się miejsce na rynku i trzeba przyznać, że częstokroć tak się właśnie dzieje. Gdy więc decyzja o własnej firmie budowlanej staje się rzeczywistością pierwszym wyzwaniem z jakim należy się zmierzyć jest skompletowanie całej załogi. Trudno bowiem zakładać, że w pojedynkę zdołamy zrealizować wszystkie zlecenia od klientów.

Kogo więc będziemy potrzebować? Na pewno koniecznie musimy nająć kogoś, kto będzie wykonywał usługi wysokościowe. Popyt bowiem na takie zadania wciąż rosną a dodatkowo zlecenia są bardzo dobrze płatne. Tutaj musimy jednak uważać, gdyż praca na wysokości rządzi się swoimi prawami i koniecznie sprawdźmy przed zatrudnieniem czy taka osoba posiada odpowiednie uprawnienia. W przypadku ich braku narażamy się na przykre konsekwencje jako pracodawca. Dobrze więc jeśli nasz współpracownik będzie legitymował się tym, że ukończył kurs montażysty rusztowań.

Oprócz takiego człowieka dobrze mieć w zanadrzu także chociażby elektryka i hydraulika. Obaj ci specjaliści mogą być pomocni w pracach przy wykończeniach domów i mieszkań. Mają oni z resztą wiedzę, którą ciężko zdobyć więc tutaj pewnie musimy się również przygotować na większy wydatek z tym związany.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.