Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do łazienki?

by

Odpowiednie oświetlenie łazienki jest bardzo ważne, ponieważ w tym pomieszczeniu wykonuje się czynności wymagające precyzji. Mowa tu chociażby o goleniu twarzy, czy też nakładaniu makijażu. Jeżeli zrobi się to niedokładnie, można narazić się na nieprzyjemne komentarze ze strony innych osób, co z pewnością spowoduje dyskomfort. Jaki wobec tego będzie najlepszy wybór w kwestii oświetlenia łazienki?

Wygoda i bezpieczeństwo

Toaleta jest specyficznym pomieszczeniem, ponieważ przeważnie każdy jej zakamarek ma co jakiś czas kontakt z wodą. Nic w tym dziwnego, gdyż służy ona przede wszystkim do utrzymania odpowiedniej higieny. Lampy stojące na pewno nie będą dobrym pomysłem, gdyż łatwo można zalać ich kable i doprowadzić do spięcia, a co za tym idzie, do uszkodzenia przedmiotu. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się kinkiet łazienkowy, montowany wysoko na ścianie, gdzie nie dosięgnie go woda. Najlepiej, by znalazł się zaraz obok lustra, by umożliwić chociażby precyzyjne wykonanie makijażu. Oświetlenie sufitowe nie będzie w stanie tego zapewnić, gdyż z definicji musi znajdować się w innym miejscu, co już zdecydowanie ograniczy dostęp światła.

Łatwe utrzymanie porządku

Ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że łazienka powinna być często sprzątana. Wynika to głównie z dużej wilgotności, jaka przeważnie panuje w tego typu pomieszczeniach. Ponadto, często w toaletach nie ma okien, szczególnie w blokach, co dodatkowo utrudnia cyrkulację powietrza i ogranicza dostęp naturalnego światła. Jeżeli posiada się niewiele czasu na sprzątanie, warto wybierać kinkiety do łazienki, które nie mają zbyt skomplikowanej budowy oraz dużej liczby elementów ozdobnych. Można także postawić na ozdobność, aczkolwiek trzeba wiedzieć jakim kosztem. To już kwestia indywidualnych preferencji. Dobrać idealny kinkiet łazienkowy można na przykład za pomocą strony internetowej https://www.strefalamp.pl/kinkiety-lazienkowe. Ogromny wybór, jaki można tam znaleźć, z pewnością pomoże w ostatecznej decyzji odnośnie stylu, w którym będzie się planowało utrzymać oświetlenie swojej łazienki.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.