Poznaj trzech cichych zabójców zdrowej, błyszczącej skóry

by

Co szkodzi naszej skórze? Co służy jej najgorzej i sprawia, że nawet mimo najlepszej pielęgnacji trudno nam osiągnąć estetyczny efekt młodej i jędrnej skóry? Poniżej przygotowaliśmy dla was listę największych szkodników cery. Spróbujcie wyeliminować ich działanie na co najmniej miesiąc, a zobaczycie wyraźną różnicę w wygładzie!

Dieta


Po pierwsze, jeśli chcemy poprawić stan naszej cery, powinniśmy zweryfikować sposób naszego odżywiania się. Dieta bogata w fast foody, uboga w świeże owoce i warzywa nigdy nie będzie w najlepszej kondycji. Na niezdrowe przekąski powinny uważać szczególnie osoby, które mają tendencję do przetłuszczania się skóry oraz osoby, które mają problemy z częstym występowaniem wyprysków. Unikajmy ostrych przypraw, a także tych składników pożywienia, które szczególnie nas uczulają. Doskonale na stan cery wpływa pozywanie nieco większej ilości sałaty oraz zadbanie o dostarczanie sobie produktów bogatych w cynk. Szczególnie istotne dla wyglądu skóry może mieć regularne spożywanie siemienia lnianego. Jeśli mamy trudność w utrzymaniu regularności w dostarczaniu sobie takich składników odżywczych, warto przejrzeć ofertę suplementów. Każda hurtownia kosmetyczna jest miejscem, w którym możemy tanio zaopatrzyć się w zdrowe tabletki.

Opalanie


Wychodzenie na słońce bez kosmetyków z filtrem UV jest poważnym błędem, który mści się na nas szczególnie po 40-tym roku życia. Wówczas właśnie kobiety zamieszkujące południe Europy dostrzegają, jak zgubne działanie ma intensywne opalanie się. Podobnie negatywnie działa na nas oczywiście też solarium. Warto poprzedzić nakładanie makijażu kosmetykami z filtrem, które oferuje na przykład sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny.

Używanie kosmetyków adekwatnych do potrzeb skóry


Nasza skora zmienia się wraz z wiekiem, a także pod wpływem stylu życia. Jeśli zmieniliśmy pracę z takiej, którą wykonywaliśmy na świeżym powietrzu na biurową, wykonywaną w klimatyzowanym pomieszczeniu, zmieni się nasza skóra. Przeglądając oferty sklepów z kosmetykami, takich jak https://dyskontkosmetyczny.pl/ warto zwracać uwagę na to, do jakiego rodzaju przeznaczone są konkretne środki pielęgnacyjne. Każda hurtownia kosmetyczna ma w swojej ofercie kosmetyki przeznaczone do różnych typów skóry: naczynkowej, przetłuszczającej się, atopowej, mieszanej.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.