Nowe perfumy – jakie wybrać?

by

Obecnie wielu z nas jest wybrednych, jeżeli chodzi o wybór perfum – dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Z tego powodu marki, które oferują perfumy, nie przestają opracowywać coraz to nowszych kompozycji, które mogą zaspokoić najróżniejsze gusta klientów. Każdego roku wypuszczane są setki niesamowitych zapachów i bardzo trudno jest wybrać najlepszy. Przyjrzyjmy się zatem trzem nowym perfumom.

Yves Saint Laurent Atlas Garden

Wprowadzona na rynek przez francuską firmą w 2019 roku woda perfumowana stała się hitem 2020 roku i prawdopodobnie będzie nim przez kilka następnych lat. Zapach, adresowany jest zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Zaliczany jest do orientalnych kwiatowych z lakonicznymi, ale wyrazistymi nutami. Kompozycja została stworzona z dedykacją dla Maroka, kraju pełnego kolorytu. Tropikalny charakter zapachu oddaje nuta, wokół której zbudowane jest serce kompozycji. Otoczony płatkami kwiatów pomarańczy pachnie wyjątkowo słodko. Początkowe nuty mandarynki, bergamotki i kwiatu pomarańczy harmonijnie łączą się ze słodyczą fasoli tonka. Yves Saint Laurent Atlas Garden jest zapakowany w surową prostokątną butelkę w złotym kolorze, zwieńczoną czarną nakrętką.

Paris-Riviera Coco Chanel

Kolejną nowością sezonu 2019-2020 jest wykwintny zapach od perfumowego giganta Coco Chanel. Te intensywne cytrusowo-kwiatowe perfumy odzwierciedlają radosną atmosferę Lazurowego Wybrzeża lat 20. XX wieku. Sto lat później rozpoczęła się nowa era w perfumerii – era świeżości i elegancji. Doskonały zapach zawdzięczany jest soczystym owocom i śródziemnomorskim kwiatom. Orzeźwiające motywy skórki pomarańczy i olejek petitgrain od samego początku łączą się z chłodnymi nutami. Perfumy zyskują głębię zapachu dzięki kwiatom jaśminu i pomarańczy. Butelka perfum jest zaprojektowana w lakonicznym stylu Chanel z przezroczystego szkła z różowym odcieniem.

Euphoria Blush Calvin Klein

W lutym 2020 roku na fanów amerykańskiej marki modowej Calvin Klein spotkała niespodzianka. W sprzedaży pojawiły się perfumy damskie, które są kontynuacją uwielbianej linii Euphoria. Euphoria Blush Calvin Klein to kwiatowo-owocowa kompozycja o słodkich nutach, stworzona przez mistrzów perfumerii Yves Cassar i Jean-Marca Chaillana. Główną ideą zapachową formuły jest świeża zmysłowość – tak brzmi opis perfum podany przez twórców. W odróżnieniu od klasycznych kobiecych zapachów zastosowano w nich niespotykane aromaty jak np. mieszankę słodkich malin, dojrzałych jeżyn i soczystej mandarynki. Nuta serca jest stworzona z zapachu kwiatów – róża, orchidea i jaśmin. Pikantności perfumom nadaje zapach czekolady znajdujący się w nucie głowy wraz z białym bursztynem i drzewnymi aromatami.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.