Ukraina – Miejsce warte odwiedzenia

by

Ukraina jest jednym z piękniejszych krajów leżących w europie środkowo-wschodniej. Graniczy z Polską, Słowacją i Węgrami od zachodu, od północy z Białorusią, z Rumunią i Bułarią od Południa, a z Federacją Rosyjską od wschodu. Jest członkiem organizacji narodów zjednoczonych. Panuje tam dość umiarkowany klimat. Ukraina może się poszczycić jednymi z najlepszych gleb – czarnoziemów, dzięki czemu flora którą można tam zobaczyć jest wyjątkowo przepiękna. Mimo wielu problemów wewnętrznych, wycieczki na Ukrainę wciąż cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród Polaków i Polek.

Rok po roku Ukrainę odwiedza ponad dziesięć milionów turystów, którzy wydają w tym kraju ponad miliard dolarów. Bez wątpienia najczęściej odwiedzanym miejscem jest stolica kraju – Kijów, jednakże takie miasta jak Charków, Doniec, Odessa czy Lwów również cieszą się niezwykłą popularnością. W Kijowie jest wiele zabytków wartych odwiedzenia. Wycieczki z kresy.com często oglądają zabytkowe Cerkwie (Takie jak np. Cerkwia Świętego Andrzeja, czy też Cerkiew Nadbramna Świętej Trójcy). Miejscem które również trzeba zobaczyć w stolicy Ukrainy jest Złota Brama w Kijowie. Oryginalnie została ona zbudowana ponad tysiąc lat temu, niestety jednakże została zniszczona w XIII wieku. Odbudowano ją dopiero w roku 1982.

Odpoczynek na Ukrainie?

Wycieczki na Ukrainę mogą być mile zaskoczone, szczególnie dzięki niskim cenom wszystkich produktów. List paliwa kosztuje tam ledwie kilka złotych, co w porównaniu z wyjazdami za zachodnią granicę jest niezwykle małą ceną. Polaków również czeka tam wspaniała ukraińska gościnność. Ukraińcy chętnie przyjmują obcych do swoich domostw, zapewniając im zaprawdę rodzinną atmosferę. Chętnie poczęstują wspaniałą ukraińską kuchnią i jakimś mocniejszym trunkiem.

  • Jeśli zastanawiasz się na wycieczką na Ukrainę, to wydaje się, że nie musisz zwlekać z decyzją i powinieneś jak najszybciej znaleźć odpowiednie biuro podróży, które da Ci możliwość przeżycia najwspanialszych wakacji w jednym z najpiękniejszych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.