Czym jest ubezpieczenie turystyczne i dlaczego warto je wykupić

by

Podróżowanie stało się nieodłącznym elementem naszego życia. Chętnie wybieramy się zarówno w podróże prywatne, które pomagają nam poznawać świat, jak i służbowe, dzięki którym możemy nawiązywać relacje biznesowe. Choć podróżowanie jest niezwykle ekscytujące, powinniśmy zadbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo, w czym pomogą nam ubezpieczenia turystyczne.

Przed jakimi rodzajami ryzyka chroni ubezpieczenie turystyczne

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy różnego typu polisy turystyczne, które mogą chronić nas przed jednym rodzajem ryzyka bądź przed kilkoma z nich. Warto jednak zdecydować się na ubezpieczenie, które oferuje szeroką ochronę, bowiem nigdy nie jesteśmy przewidzieć, jakiego typu zdarzenie losowe może mieć miejsce. Ubezpieczenia turystyczne ochraniają nasze zdrowie i życie – dzięki nim możemy liczyć na bezpłatną pomoc medyczną w nagłych przypadkach, a także pokrycie kosztów leczenia (te bywają szczególnie wysokie poza granicami kraju). Ponadto, ubezpieczony zostaje nasz bagaż oraz sprzęt sportowy, jeśli takowy ze sobą zabieramy. Ubezpieczenie bagażu jest istotne dla każdego z nas, bowiem nie brakuje przypadków, w których walizka na lotnisku trafia do innego samolotu, a my zostajemy bez rzeczy osobistych, które musimy zakupić we własnym zakresie. Ubezpieczeni mogą także liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli osoba trzecia dozna krzywdy z ich przyczyny. Dobrym przykładem jest chociażby poruszanie się po stoku narciarskim, na którym bardzo łatwo nieumyślnie kogoś popchnąć czy przewrócić.

Gdzie można wykupić ubezpieczenie turystyczne

Nie ulega wątpliwości, że ubezpieczenia turystyczne to doskonałe zabezpieczenie zarówno dla osób, które podróżują w celach prywatnych, jak i służbowych. W pierwszym przypadku sami powinniśmy pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć wszystkich uczestników podróży, w tym także małe dzieci. W drugim przypadku za wykupienie polisy ubezpieczeniowej odpowiedzialny jest pracodawca. Najczęściej tego typu polisy oferują towarzystwa ubezpieczeniowe, jednak warto zwrócić uwagę na preferowany zakres ochrony. Jeśli chcemy ubezpieczyć się w sposób kompleksowy, zapoznajmy się z ofertą, jaką ma dla nas Agencja ubezpieczeń Ama Consulting. Oczywiście, w razie potrzeby można dobrać inny wariant ochrony, w zależności od możliwości finansowych oraz preferencji klienta. Warunki ubezpieczenia ustalane są bowiem w sposób indywidualny, w trakcie rozmowy z konsultantem. Warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie turystyczne można wykupić nawet na krótko przed planowaną podróżą.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.