Właściwości i zastosowanie mydła siarkowego w pielęgnacji skóry

by

Skóra zbudowana jest z pewnych stałych komponentów, od ich ilości zależy, czy jest ona dobrze napięta, jędrna, pozbawiona zmarszczek. Ich brak może sprawić, że skóra w mniejszym stopniu może się bronić przed negatywnymi czynnikami, w tym także przed drobnoustrojami. Jest ona podstawową ochroną, warto zadbać o to, żeby niezależnie od wieku była w dobrym stanie. Jedną z propozycji, którą można włączyć do codziennej pielęgnacji, są mydła siarkowe. Występują one w sklepach głównie w kostkach, jest to rozwiązanie nie tylko wygodne w użyciu w wannie czy pod prysznicem, ale także ekologiczne, pozbawione plastikowych, szkodzących środowisku opakowań.

Jakie zalety można zauważyć po ich użyciu?

Mydła siarkowe nie mają w swoim składzie tylko siarki, wzbogacone są też innymi, cennymi dla skóry składnikami. Wszystkie one są pochodzenia naturalnego, dlatego nadają się do codziennej pielęgnacji zarówno ciała, jak i samej twarzy. Przez dermatologów polecane są te produkty głównie przez swoje cenne właściwości. Główne zalety widoczne już po pierwszym użyciu to:

  • zmniejszenie ilości wyprysków,
  • likwidacja zaczerwienienia,
  • wyrównanie skóry twarzy, 
  • zwalczenie suchości, 
  • redukcja nadmiaru sebum.

Przez to, że siarka ma silne właściwości bakteriobójcze i grzybiczne, produkty kosmetyczne, które ją zawierają polecane są nastolatkom i wszystkim tym osobom, które walczą z trądzikiem. Obecność naturalnych olejów roślinnych, między innymi oliwy z oliwek, pozwala przywrócić nawilżenie, tak potrzebne do zachowania skóry w dobrym stanie.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.