Własnoręczna biżuteria z elementami Swarovski – sprawdź jak zrobić

by

Mieniące się diamentowym blaskiem kryształy Swarovskiego to jedne z najpopularniejszych materiałów, z których można wykonywać własnoręcznie biżuterię. Kolczyki, naszyjniki czy bransoletki zdobione kryształami Swarovskiego są jednocześnie subtelne i oryginalne. Bez większych problemów można użyć ich nawet będąc początkującym rękodzielnikiem. Jak zrobić własnoręcznie biżuterię z kryształami Swarovskiego – podpowiadamy w krótkim przewodniku.

Co to są kryształy Svarowskiego?

W 1892 roku Daniel Svarowski opatentował elektryczną maszynę do cięcia kryształowego szkła. Kilka lat później w Austrii otworzył fabrykę produkującą kryształy Swarovskiego, które od tej pory wykorzystywane były w modzie i biżuterii i doceniane za swoją niezwykłą urodę oraz przystępną cenę.

Jakie elementy Swarovski wykorzystywane są do tworzenia własnoręcznie biżuterii?

Swarovski Elements należą do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia biżuterii handmade. Swarovski 1122 Rivoli dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej i rozmiarach: od 4 mm aż do 18 mm. Dzięki temu można łączyć go z równie szeroką gamą półfabrykatów, jak srebrne i złote elementy, zawieszki, łańcuszki i inne materiały, tworząc elegancką i oryginalną biżuterię. Popularnością wśród rękodzielników cieszą się także takie elementy Swarovski, jak Kryształowe Perły Swarovski 5860 Crystal Pearl, Swarovski 5860 Crystal Coin Pearl, koraliki Swarovski bicone 5328 Xilion Beads lub kryształki jedno i dwudziurkowe ze stożkowatym zwieńczeniem Swarovski 5062 Spike Beads. Mają one stosunkowo duże otwory, dzięki czemu wykorzystywane są także jako elementy zdobnicze ubrań.

Jak użyć elementów Swarovski we własnoręcznie tworzonej biżuterii?

Swarovski Elements są piękną ozdobą zarówno kolczyków, jak i naszyjników czy bransoletek wykonywanych samodzielnie. Do ich stworzenia niezbędne będą podstawowe narzędzia w pracy rękodzielniczej, jak cążki przycinające zbyt długie elementy i szczypce bociany, którymi można zacisnąć precyzyjnie poszczególne elementy. Przydadzą się także półfabrykaty, m.in. szpilki, na których zawieszamy poszczególne, wybrane Swarovski Elements, a także zawieszki ozdobne oraz rurki, dopełniające całości projektu biżuterii. Stworzone w ten sposób naszyjniki posrebrzane, zawieszki charms czy innego rodzaju biżuteria z pewnością będzie cieszyć się uznaniem otoczenia jako dodatek do indywidualnej stylizacji lub efektowny, jedyny w swoim rodzaju prezent dla bliskiej osoby doceniającej tego typu ozdoby.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.