Wymiana, remont i usterki pokryć dachowych

by

Mieszkając w domu już kilka, czy nawet kilkanaście lat, nie da się uniknąć wielu napraw oraz usterek, które pojawiają się po jakimś czasie użytkowania budynku. W tym artykule dowiesz się, jakie są typowe usterki pokrycia dachowego, jak je naprawiać, a kiedy jednak lepiej będzie je wymienić.

Zacieki na membranie dachu

Najczęstszą usterką pokrycia dachowego jest oczywiście jego nieszczelność, która może być spowodowana nieprawidłową kolejnością montażu pokrycia, brakiem jego izolacji lub czynnikami pogodowymi. Wtedy na membranie dachu zauważalne są zacieki.

Mogą być one spowodowane tym, że podczas kładzenia blachodachówki lub blachy, w najtrudniejszych miejscach na poszyciu, czyli na przykład przy kominie, ta została zamontowana nieprawidłowo. Najczęściej wtedy, by to naprawić, konieczna może być całkowita wymiana pokrycia.

Kiedy trzeba zrywać stare pokrycie?

Najczęściej jest to wskazane w sytuacji, gdy zniszczenia dachu są tak rozległe, że nie opłaca się go naprawiać, lub w momencie, gdy by zlikwidować usterkę, trzeba ściągać na przykład połowę pokrycia.

Pamiętajmy również, że gdy na przykład planujemy położyć dach od nowa, bardzo ważne jest wybranie pokrycia, które będzie nie tylko łatwe w konserwacji, ale również niezwykle odporne na korozję lub szkodliwe działanie innych czynników atmosferycznych. Najlepsza jest blachodachówka.

Inne typowe usterki dachu

Usterki typowe to na przykład zawilgocenie termoizolacji budynku, na skutek złego sposobu montażu dachu. Wskutek tego, iż dach przecieka, może okazać się, że wilgoć wchodzi na przykład do piwnicy lub na strych.

Rdzewienie lub przeciekanie rynien to również usterki, które najczęściej pojawiają się wraz z zepsutym pokryciem dachu. Rynny mogą również matowieć, a nie konserwowane i nie malowane specjalną emulsją ochronną przed zamontowaniem, mogą zostać dotknięte przez korozję.

Jeśli więc montujemy dach, kluczowy jest materiał, z jakiego ten zostanie wykonany. Gdy zastanawiasz się, jaka jest blachodachówka cena, koniecznie zajrzyj na stronę Glinmet, by sprawdzić, jakie profesjonalne blachy możesz kupić od tego producenta.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.