Wzmocnione deskowania na Twoją budowę

by

Wszystkie prace budowlane wymagają odpowiedniego zaplecza logistycznego oraz sprzętowego. W szczególności prace ciężkie, takie jak głębokie wykopy.

Podczas usuwania kolejnych warstw ziemi powstaje zagłębienie, które do chwili, gdy jest płytkie może utrzymywać się samo. Zbita ziemia nie rozstępuje się i nie osuwa, ale w momencie gdy potrzebujemy gwarancji stabilności wykopu, a zarówno podłoże jak i głębokość penetracji jest większa niezbędne stają się deskowania wykopów.

Deskowania pozwalają zabezpieczyć teren przed osuwaniem się warstw ziemi dzięki czemu zarówno konstrukcje, układane w wykopie jak i pracujący tam robotnicy są bezpieczni. Pozostawione narzędzia nie zgubią się zasypane przez glinę, piasek czy ziemię.

Ściany deskowań wykonane są z metalu lub odpowiednich, odpornych stopów aluminium. Ich budowa jest solidna – musi wytrzymać naciski i zmienne napięcie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i sztuki budownictwa. Pomiędzy płytami umieszczone są rozpory, których mechanizm opiera się najczęściej na śrubie rzymskiej dzięki czemu stworzenie odpowiednio szerokiego tunelu jest łatwe i nie wymaga specjalnej wiedzy.

Ciekawym rozwiązaniem są deskowania wykopów mogące wspierać wykop nawet na głębokości 8 metrów. Bez tego układanie kabli zasilających, rur przepływowych czy światłowodów jest niemożliwe. Innym wyspecjalizowanym rodzajem deskowania jest deskowanie wąskie pozwalające działać w miejscach, gdzie przestrzeń jest niewielka, a prace muszą zostać przeprowadzone. Przykładowo: ruchliwe ulice, których nie można zamknąć.

Jak widać praca z wykopami z używaniem deskowania jest szybsza i bezpieczniejsza. Profesjonalizm wymaga zaawansowanych (choć niedrogich) rozwiązań. Deskowania możemy wykupić lub wynająć, jeśli nie mamy długotrwałej potrzeby ich używania, ale na przykład jedno zlecenie dotyczące głębokich wykopów.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.