Caucasian businessman working at desk in co working space.

Czy da się zarobić w MLM? Wady pracy w marketingu sieciowym

by

Praca w MLM pozwala zbudować niezależność. Stały dochód, który osiąga się po zdobyciu określonej pozycji w strukturze, pozwala cieszyć się życiem. Wchodzisz do gry na własnych zasadach. Możesz dowolnie sterować swoimi działaniami. Pozwoli Ci to w na odzyskanie swobody. Jeżeli będziesz potrzebował chwili dla siebie, to w każdym momencie masz taką możliwość.

Każda osoba niezależnie od swojego wykształcenia czy statutu może dołączyć do marketingu sieciowego. Nie oznacza to jednak, że wszyscy zaczną zarabiać w ten sposób. Statystyki są wręcz druzgocące. Zdecydowana większość osób, które angażują się w tego typu działalności, zarabia mniej niż 1000 zł. Oznacza to, że osoby, które ryzykują stabilną oraz bezpieczną pracę dla marzeń o karierze w MLM, mogą się bardzo niemiło zaskoczyć. Mając na uwadze tak niekorzystne statystyki, czy da się zarobić w MLM?

W przypadku marketingu sieciowego występuje zjawisko, które określa się mianem kanibalizmu. Przez to, że sieci się rozrastają, to pojawia się coraz większa ilość sprzedawców. Oni wszyscy oferują produkty jednej firmy. Pula klientów jest stosunkowo ograniczona. W związku z tym nowym osobom jest coraz ciężej pozyskiwać dobrych klientów, ponieważ osoby, które są zainteresowane produktem, już mają swoich stałych konsultantów.

Konkurencja zewnętrzna i wewnętrzna

A konkurencja na rynku i bez tego jest ogromna. Większość firm MLM oferuje dość podobne produkty. Są to kosmetyki oraz środki czystości. Niektóre do tego zestawu dokładają suplementy diety. Rynek bardzo szybko może się nasycić. W związku z tym branża MLM to nie jest miejsce, w którym można łatwym sposobem zarobić pieniądze. Wręcz przeciwnie. Trzeba się naprawdę napracować.

Co więcej, jako konsultant danej firmy, Twój wizerunek jest powiązany z produktami, które oferujesz. Nie masz niestety nad nimi żadnej kontroli. W związku z tym, jeżeli pojawi się wadliwy produkt lub efekty uboczne, to klient będzie miał pretensje do Ciebie. W końcu to Ty poświadczyłeś o jakości tego produktu.

Elastyczny grafik może być dla wielu zaletą, dla niektórych jest to jednak przekleństwo. Niektórzy ludzie nie są w stanie wydajnie pracować, jeżeli nie mają odgórnie narzuconych ram. Praca na własny rachunek wymaga dużej dyscypliny oraz samozaparcia. Podobnie ma się sprawa z ludźmi. Z jednej strony kontakt z wieloma osobami to zaleta, z drugiej jednak bardzo łatwo znaleźć kłopotliwych klientów, z którymi to Ty musisz sobie poradzić.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.