Przydatność namiotów magazynowych

by

Wiele firm coraz częściej decyduje się na założenie magazynu w namiocie. Jest to praktyczne i coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala zoptymalizować koszty związane ze skalowaniem własnego biznesu.

Namioty magazynowe można nabyć w wiele różnych rozmiarach, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należy określić kilka ważnych aspektów, aby wybrać optymalny produkt. Najważniejsze to przede wszystkim wymiary hali namiotowej oraz zapewnienie warunków magazynowych.

Jakie są największe zalety magazynu namiotowego

Przedsiębiorcy wymieniają wiele istotnych zalet namiotowych hal magazynowych i dlatego nie decydują się na wzniesienie kolejnego magazynu, który po czasie może okazać się zupełnie niepotrzebny. Najważniejszą korzyścią jest oczywiście możliwość ograniczenia kosztów przedsiębiorstwa.

Wybudowanie stacjonarnej, tradycyjnej hali magazynowej jest bardzo dużym kosztem, na który nie zawsze każda firma może sobie pozwolić, zwłaszcza kiedy jest w początkowej fazie rozwoju. Warto również wspomnieć o ogromnej funkcjonalności mobilnej, jaką posiada magazyn namiotowy. Bez problemu można zmienić jego funkcje, przenieść go w inną lokalizację albo doposażyć w innowacyjną technologią.

Namioty magazynowe bardzo często wykorzystywane są również do tego, aby na chwilę zabezpieczyć nadwyżki przechowywanego towaru. Oczywiście mogą być one również użytkowane ciągle, jako dodatkowe magazyny przedsiębiorstwa.

Taki magazyn można z łatwością zmienić wyraz ze zmieniającymi się potrzebami przedsiębiorstwa, dzięki czemu może on pełnić swoją funkcję przez cały rok. Modułowa konstrukcja, z której został zaprojektowany umożliwia dowolną manipulacje przestrzenią użytkową, poprzez ustawienie odpowiedniej wysokości, długości i szerokości.

Czy trzeba uzyskać pozwolenie na postawienie namiotu magazynowego

Według prawa budowlanego namioty magazynowe nie są obiektami budowlanymi, więc do ich postawienia nie jest wymagane uzyskanie żadnego pozwolenia. Dzięki takim przepisom przedsiębiorcy mają znacznie ułatwione życie, kiedy tylko szybko potrzebują alternatywnego i taniego magazynu.

Warto jednak pamiętać o tym, aby magazyn namiotowy nie stał w jednym miejscu dłużej niż przez 180 dni. Po tym czasie może według prawa budowlanego może zostać określony jako przytwierdzony do gruntu obiekt budowlany i wtedy trzeba będzie już uzyskać pozwolenie na budowę, a także użytkowanie takiego obiektu.

Najprostszym rozwiązaniem jest przed upływem 180 dni zmienić lokalizację namiotu magazynowego, dzięki czemu znów będzie zaliczany do obiektów ustawionych wyłącznie tymczasowo.

Dlaczego warto postawić na namiot magazynowy

Magazyn w namiocie jest rozwiązaniem, które pozwala przedsiębiorcom ograniczyć i zamortyzować koszty rozwoju i skalowania filmy. Takie obiekty mogą być użytkowane tylko przez sezon letni, ale równie dobrze przez cały rok. Przed wyborem konkretnego obiektu warto upewnić się, czy będzie on spełniał niezbędne warunki do bezpiecznego przechowywania towarów.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.