Do czego służą hale namiotowe pneumatyczne

by

Często mówi się o tymczasowych konstrukcjach stalowych w kontekście dobrego sposobu na poszerzenie przestrzeni do pracy czy praktycznego obiektu rekreacyjnego. Z pewnością montaż stalowych konstrukcji przy krótkim czasie ich wykorzystania jest bardzo opłacalny, bo nie wymaga on konieczności pozyskiwania dodatkowych zezwoleń i zaświadczeń. Ostatnio spora popularnością cieszą się hale pneumatyczne, które umożliwiają stworzenie optymalnych do pracy czy przygotowania magazynu warunków. Często jednak pojawiają się pytania do czego są przeznaczone hale pneumatyczne? Dziś postaramy się na ten temat powiedzieć więcej…

Słów kilka o budowie konstrukcji

Hale namiotowe pneumatyczne są obiektami całorocznymi, które są również zadaszone wypełnioną przez powietrze plandeką. Konstrukcja w ten sposób przypomina poduszkę, w której wnętrzu znajduje się powietrze. Taki typ budowy zapewnić może świetną izolację cieplną wnętrza. Ściany namiotów budują izolacyjne płyty warstwowane, które dodatkowo posiadają warstwę poliuretanu izolującego ciepło wewnątrz konstrukcji.

Zalety hali pneumatycznej

Wśród zalet niewątpliwie trzeba wymienić możliwość uzyskania odpowiedniej temperatury wewnątrz konstrukcji. Wykorzystując nagrzewnice oraz wentylatory można dowolnie modyfikować ciepło w konstrukcji niwelując przy tym efekt skraplania wody. Dodatkową zaletą jest również duża różnorodność, jeśli chodzi o rozmiary w których mogą zostać przygotowane namioty pneumatyczne. Konstrukcja jest lekka i jednocześnie solidnie przygotowana, ścianki doskonale izolują temperaturę wewnątrz, dodatkowo przygotowanie takiej budowli na określony czas będzie wiązać się ze stosunkowo niskimi opłatami.

Gdzie najlepiej wykorzystać halę?

Z tego rozwiązania z pewnością skorzystają przedsiębiorcy, którzy poszukują konstrukcji wymagającej przestrzeni o stałej temperaturze przez cały czas. Hala namiotowa pneumatyczna może okazać się pomocna na pokrycie boisk sportowych, kortów, jak również znajdzie zastosowanie w przemyśle jako magazyny surowców lub hal produkcyjnych. Struktura namiotów gwarantująca odpowiednią przepuszczalność światła pozwala zaoszczędzić również na energii oświetlenia i odpowiednio rozjaśnić wnętrze hali. Producent hal zapewnia, że proponowane segmenty stosowane mogą być zarówno przy konstrukcjach stałych, jak i tymczasowych ze względu na świetne parametry wytrzymałościowe. To świetny sposób na poszerzenie swojego miejsca pracy, jak i przygotowanie obiektu rekreacyjnego.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.