Jak pielęgnować oczy kota?

by

Choroby oczu u kotów zdarzają się bardzo często i mogą być spowodowane różnymi czynnikami: od zwykłych podrażnień, po poważne infekcje bakteryjne. Warto więc kontrolować wzrok kotów regularnie w czasie codziennej toalety, a z niepokojącymi objawami udawać się do weterynarza, który odpowiednio zaordynuje leczenie zwierzęcia. Jakie rodzaju krople do oczu dla kota mogą pomóc naszym ulubieńcom i jakie są najpowszechniejsze schorzenia oczu u tych zwierząt?

Choroby oczu u kotów

Do najczęściej występujących chorób oczu u kotów należy zapalenie spojówek wywołane bakteriami bądź wirusami. Bardzo często pojawiają się one u zwierząt z osłabioną odpornością, np. dotkniętych wirusem FIV, czyli nabytym niedoborem immunologicznym i, mimo leczenia, potrafią powracać. W takich przypadkach niezbędny jest stały nadzór weterynaryjny nad chorym kotem i odpowiednio dobrane specjalistyczne krople do oczu dla kota, które nieco złagodzą objawy zapalenia spojówek. Podobnie musimy postępować w przypadku takich schorzeń, jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie siatkówki oraz innych poważniejszych chorób u kotów.

Niektóre koty mają na tyle wrażliwe oczy, że potrafią podrażnić je słońce, kurz czy wiatr. W takich przypadkach przydają się po prostu środki do przemywania oczu, dostępne bez recepty, którymi oczyszczamy delikatnie ich okolice. Do najlepszych specyfików do przemywania należą te, które mają pH zbliżone do odczynu łez, ok. 7,4 pH oraz zawierające takie składniki jak świetlik czy esencja herbaciana. Podobnie jak u ludzi, są to naturalne środki łagodzące podrażnienia, nawilżające i jednocześnie oczyszczające oczy. Nanosimy je na wacik i przecieramy nimi okolice oczu, ruchem od ich kącika na zewnątrz – poznaj ofertę naszej firmy na: https://weterynaryjny.pl/pielegnacja-oczu-c-4_56_104.html

Jakie środki są odpowiednie do przemywania oczu kotów?

Sklep Weterynaryjny.pl oferuje szereg środków łagodzących podrażnienia oczu u kotów i służących do ich przemywania, dostępnych bez recepty i w korzystnych cenach. Znajdują się wśród nich zarówno płyny do przemywania, jak i żele czy krople do oczu, które można aplikować do kącika oka po delikatnym odchyleniu powieki. Zapraszamy do przejrzenia naszego asortymentu i dobrania środków, które pozwolą naszym klientom należycie zadbać o zdrowie ich ulubieńców.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.