Idealna druga skóra, czyli jak kupić właściwą bieliznę do swoich wymiarów

by

Kupując odzież, zwraca się uwagę głównie na to, by nie była za ciasna, ponieważ uciskające części garderoby powodują dyskomfort podczas ruchu, a także mogą powodować bolesne otarcia. Jeśli strój jest nieco luźniejszy, to o ile nie spada i nie odstaje znacząco, jest po prostu wygodny i można w nim swobodnie się poruszać. Inaczej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o bieliznę. Tu nic nie może ani uciskać, ani być zbyt luźne, ponieważ po prostu albo będzie niewygodne, albo nie spełni swoich funkcji. Dlatego przed wybraniem się do sklepu z bielizną lub przed otwarciem strony internetowej, gdzie można ją nabyć, należy przede wszystkim poprawnie się zmierzyć, by cieszyć się zakupionym modelem, idealnie skrojonym na ciało.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas mierzenia ciała

Zbyt luźny biustonosz nie będzie ani modelował biustu, ani też nie zapewni właściwego podtrzymania. Za ciasny z kolei będzie powodował ból. Taka sama sytuacja dotyczy majtek. Aby kupić odpowiedni rozmiar bielizny, należy dokonać następujących pomiarów ciała:

  • szerokość piersi (należy zmierzyć się w najszerszym miejscu klatki piersiowej od środka mostka w linii prostej, do końca piersi)
  • pomiar pod biustem (należy pamiętać, że podczas noszenia biustonosz nieco się rozciągnie, więc najlepiej, by jego zapięcie było na środku, co umożliwia późniejszą regulację)
  • pomiar biustu (mierzony w najszerszym miejscu)
  • talia (w najwęższym miejscu, nie wciągając brzucha)
  • biodra (w najszerszym miejscu)

Jeśli pomiary zostały robione jakiś czas temu, warto je powtórzyć, ponieważ poprzez zmiany hormonalne, wahania wagi, rozpoczęcie aktywności fizycznej ciało się zmienia, dlatego pomiar powinien być jak najbardziej aktualny.

Mamy zdjętą miarę – i co dalej?W każdym sklepie internetowym z bielizną można znaleźć tabelę rozmiarów, dzięki czemu mając dokładne wszystkie pomiary swojego ciała, nie będzie żadnego problemu z dobraniem odpowiedniego rozmiaru bielizny. Jeśli sklep z bielizną posiada produkty różnych producentów, tak jak https://www.wyspabielizny.pl/bielizna-damska/ wówczas będzie podana rozmiarówka właściwa dla każdej marki, dzięki czemu można dowolnie wybierać produkty, bez niepotrzebnych nerwów, że coś nie będzie pasować. Jeśli jednak z jakichś względów uznamy, że coś źle leży, zawsze jest opcja zwrotu i wybrania innego modelu tak, by bielizna była prawdziwą „drugą skórą”, idealnie dopasowaną do ciała.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.