Jak wykryć obecność narkotyków w organizmie

by

Testy na obecność narkotyków pozwalają na wykrycie takich środków odurzających jak amfetamina, metamfetamina, MDMA, benzodiazepiny, THC, ketamina, a także opiaty – na przykład heroina i metadon. Chociaż organizm człowieka rozkłada te substancje już od momentu przyjęcia, przez pewien czas pozostawiają one swój ślad w komórkach ciała, co stwarza możliwość potwierdzenia ich obecności. Z wykonaniem takiej kontroli warto się jednak spieszyć – część narkotyków jest trudna (bądź niemożliwa) do wykrycia już po kilku dniach od zażycia. Jeśli interesują Cię wysokiej klasy narkotesty, polecamy odwiedzić sklep Alkomaty.net.pl.

Jak działają testy na narkotyki

Niedozwolone substancje najczęściej wykrywane są poprzez test śliny, moczu i krwi. Możliwe jest również potwierdzenie obecności narkotyków po wykonaniu testów włosa, jednak ze względów praktycznych (są one drogie i skomplikowane) wykonuje się je rzadko. Znacznie mniej skomplikowane – możliwe do wykonania nawet w domowych warunkach – są wspomniane wcześniej testy z moczu i śliny. W pierwszym przypadku zasada działania jest prosta – posiadają one panel testowy, który zanurza się w moczu na kilkadziesiąt sekund – badanie może być wykonane niezależnie od godziny. W sytuacji uzyskania wyniku pozytywnego (wskazującego na obecność środków odurzających), w strefie C zabarwi się jeden pasek. Pojawienie się paska w strefach C i T wskazuje na wynik negatywny.

Narkotesty na bazie śliny działają w podobny sposób – w jamie ustnej umieszcza się próbnik, którym należy przez kilka minut energicznie ruszać (w okolicach pomiędzy dziąsłami a policzkiem). W ten sposób ślina wsiąka w wacik, który następnie kładzie się na płytce testowej. Należy poczekać około 10 minut. Pojawienie się linii przy konkretnych klasach substancji, oznacza wynik negatywny – brak narkotyków w próbce. Z kolei brak linii np. przy skrócie COC, oznacza obecność kokainy. Sprawdź jakie oferujemy narkotesty: https://alkomaty.net.pl/32-narkotesty

Czy wyniki są wiarygodne

Wykrycie niedozwolonych substancji wiąże się z różnego rodzaju konsekwencjami prawnymi lub zawodowymi. Dlatego właśnie wynik przeprowadzonego testu musi być wiarygodny – nie może pozostawiać miejsca na wątpliwości. Dobrej jakości sprzęt do narkotestów cechuje się niskimi wartościami granicznymi detekcji poszczególnych nielegalnych środków, a także zgodnością z normami i standardami dla tego typu akcesoriów.
Sklep Alkomaty.net.pl ma w swojej ofercie profesjonalne urządzenia testujące, które mogą w szybki sposób zweryfikować obecność narkotyków w organizmie badanej osoby. W ofercie znajdują się również testy przemysłowe – do wielokrotnego użytku. Jakość asortymentu pozwala na użycie również przez służby mundurowe i agencje ochrony.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.