Wielu kobietom – z przyczyn genowych czy wiekowych – przeszkadza zbyt duży biust. Oznacza to nie tylko znaczny mankament w wyglądzie sylwetki, ale również może stanowić ryzyko dla wystąpienia różnych problemów medycznych. Każda z nas pragnie czuć się zdrowo i prezentować młodzieńczy wygląd. Pomoc ku temu niesie chirurgia plastyczna.
W sferze problemów związanych ze zbyt dużymi i mało atrakcyjnymi piersiami dział chirurgii plastycznej dysponuje zabiegiem zwanym redukcją piersi. Dzięki operacji tej pacjentka osiąga spokój psychiczny, poprawę wyglądu sylwetki, ale przede wszystkim może uniknąć reakcji bólowych w obrębie kręgosłupa, czy jego wad.
Redukcja piersi – ratunek dla kobiecej figury
Redukcja piersi to zabieg polegający na:
- usunięciu nadmiaru skóry
- usunięciu nagromadzonej nierównomiernie i nadprogramowo tkanki tłuszczowej
- usunięciu nadprogramowej tkanki gruczołowej
- wyrównaniu proporcji i kształtu piersi
- zmniejszeniu piersi do optymalnej (uzgodnionej z pacjentką wielkości)
Redukcja piersi – jak to wygląda
Na zabieg redukcji piersi może się umówić każda kobiet, która po przejściu badań przesiewowych nie ma żadnych przeciwwskazań.
Zabieg wykonuje się zwykle w znieczuleniu ogólnym przez chirurga plastyka oraz w asyście anestezjologa i pielęgniarek. Cała operacja trwa kilka godzin, zaś ostateczne efekty widoczne są już po 3 miesiącach.
Zalety zabiegu redukcji piersi
Głównym atutem redukcji piersi jest nadanie sylwetce młodzieńczego wyglądu na wiele lat. Kobieta zyskuje pewność siebie nie tylko w relacjach damsko-męskich, ale również może pozwolić sobie na zaplanowanie swojego wyglądu w wymarzony sposób. Obcisłe bluzki, kreacje z dekoltem, czy wyjście na basen lub plażę nie stanowią już problemu. Koniec z kompleksami.
Poza walorami czysto estetycznymi, redukcja piersi ułatwia normalne funkcjonowanie pacjentce. Od tej pory kłopotliwie duży biust nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu pracy zawodowej czy zwykłych domowych obowiązków.
Trzecią grupę korzyści stanowi sfera zdrowotna pacjentki, a zatem zniwelowanie i profilaktyka chorób kręgosłupa. Przestaje on być obciążony nadprogramowym ciężarem, co daje kobiecie dużą ulgę w dolegliwościach z tym związanych.