Redukcja piersi – szybki sposób na piękny biust

by

Wielu kobietom – z przyczyn genowych czy wiekowych – przeszkadza zbyt duży biust. Oznacza to nie tylko znaczny mankament w wyglądzie sylwetki, ale również może stanowić ryzyko dla wystąpienia różnych problemów medycznych. Każda z nas pragnie czuć się zdrowo i prezentować młodzieńczy wygląd. Pomoc ku temu niesie chirurgia plastyczna.

W sferze problemów związanych ze zbyt dużymi i mało atrakcyjnymi piersiami dział chirurgii plastycznej dysponuje zabiegiem zwanym redukcją piersi. Dzięki operacji tej pacjentka osiąga spokój psychiczny, poprawę wyglądu sylwetki, ale przede wszystkim może uniknąć reakcji bólowych w obrębie kręgosłupa, czy jego wad.

Redukcja piersi – ratunek dla kobiecej figury

Redukcja piersi to zabieg polegający na:

  • usunięciu nadmiaru skóry
  • usunięciu nagromadzonej nierównomiernie i nadprogramowo tkanki tłuszczowej
  • usunięciu nadprogramowej tkanki gruczołowej
  • wyrównaniu proporcji i kształtu piersi
  • zmniejszeniu piersi do optymalnej (uzgodnionej z pacjentką wielkości)

Redukcja piersi – jak to wygląda

Na zabieg redukcji piersi może się umówić każda kobiet, która po przejściu badań przesiewowych nie ma żadnych przeciwwskazań.

Zabieg wykonuje się zwykle w znieczuleniu ogólnym przez chirurga plastyka oraz w asyście anestezjologa i pielęgniarek. Cała operacja trwa kilka godzin, zaś ostateczne efekty widoczne są już po 3 miesiącach.

Zalety zabiegu redukcji piersi

Głównym atutem redukcji piersi jest nadanie sylwetce młodzieńczego wyglądu na wiele lat. Kobieta zyskuje pewność siebie nie tylko w relacjach damsko-męskich, ale również może pozwolić sobie na zaplanowanie swojego wyglądu w wymarzony sposób. Obcisłe bluzki, kreacje z dekoltem, czy wyjście na basen lub plażę nie stanowią już problemu. Koniec z kompleksami.

Poza walorami czysto estetycznymi, redukcja piersi ułatwia normalne funkcjonowanie pacjentce. Od tej pory kłopotliwie duży biust nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu pracy zawodowej czy zwykłych domowych obowiązków.

Trzecią grupę korzyści stanowi sfera zdrowotna pacjentki, a zatem zniwelowanie i profilaktyka chorób kręgosłupa. Przestaje on być obciążony nadprogramowym ciężarem, co daje kobiecie dużą ulgę w dolegliwościach z tym związanych.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.