Specjaliści z Three Lions radzą, jak najskuteczniej nauczyć się mówić w języku angielskim

by

Próbowałeś już wszystkiego, aby nauczyć się mówić po angielsku? Zaczynając od utykania tysiąca fiszek po kieszeniach kurtki, przez czytanie grubych książek w języku angielskim, po tłumaczenie ulubionych piosenek? I nadal masz problem z płynnym zamówieniem kawy w restauracji? To nic dziwnego. Specjaliści radzą zmienić podejście na bardziej żywe i spontaniczne.

Jak najskuteczniej uczyć się języka angielskiego

Specjaliści z Three Lions od ponad 20 lat pracując na rynku nauki języka angielskiego, radzą jak najefektywniej nauczyć się języka obcego! Złota zasada Three Lions brzmi: mów aktywnie! Postępując zgodnie z tą wskazówką, nie tylko przełamujemy naszą nieśmiałość i niepewność słów, ale przede wszystkim uczymy się myśleć po angielsku!

Kiedy już znamy podstawy, podręcznik można odstawić na bok i zająć się konwersacją na tematy nas interesujące. Wciągająca rozmowa dotycząca ciekawych tematów, sprawia że nasz mózg jest bardziej aktywny. Nie nudzimy się, nie wyłączamy skupienia. Dlatego właśnie zapamiętywanie słów bez ich użycia w kontekście, kończy się zastosowaniem metody znanej każdemu ze szkoły: zakuć, zdać, zapomnieć. A przecież, nie o to nam chodzi! Każdy człowiek, czy to dorosły, czy dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę, ruch i kolory. Potwierdzają to naukowe badania. 

Czy zatem jedyną metodą nauki języka, jest uczęszczanie do szkoły językowej

I tak i nie. Najlepiej używać języka poprzez czytanie interesujących nas tekstów oraz dzielenie się z innymi, refleksjami na ich temat. Warto wtedy podjąć rozmowę z osobami mieszkającymi na stałe za granicą i rozmawiającymi jedynie w języku, którego chcemy się nauczyć. Three Lions mówi, że ograniczenie możliwości przejścia na język ojczysty, wymusza na uczącym się większą mobilizacje i umiejętność wyrażenia swoich myśli za pomocą najbardziej podstawowych słów. Zainicjowanie takiej trudnej sytuacji, jest jedną z pedagogicznych metod nauki oraz rozwoju osobowości.

Three Lions mówi: mów i do przodu! Dziecko na początku też kaleczy słowa, ale kiedy uczą go rodzice, to w końcu nauczy się poprawnie mówić, a nie krzyczeć, płakać i gaworzyć. 

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.