Iniekcja Krystaliczna – co to

by

Problem zawilgocenia pojawia się najczęściej w budynkach, które nie posiadają odpowiedniej izolacji – czy to na poziomie fundamentów czy ścian. Tymczasem jest to rzecz konieczna, jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się idealnym stanem budynku. Jeżeli dojdzie do pojawienia się wilgoci w naszym domu to zagrożeniu ulegają dwie ważne kwestie: nasze zdrowie oraz samopoczucie. Pierwsze zostaje narażone przez zwiększone ryzyko pojawienia się pleśni. Drugie zaś jest spowodowane tym, że wraz ze wzrostem zawilgocenia zmniejsza się komfort termiczny, jaki jest odczuwalny w całym budynku. Żeby pozbyć się tego problemu już na zawsze polecamy osuszanie budynków Warszawa dokonywane za pomocą skutecznej metody iniekcji krystalicznej.

Czym jest iniekcja krystaliczna?

To metoda stosowana do osuszania ścian, fundamentów oraz piwnic, której zastosowanie wymaga odpowiedniej wiedzy i praktyki. Taką izolację przeciwwilgociową mogą przeprowadzać jedynie specjaliści i to w ramach uzyskanego patentu. Iniekcja krystaliczna jest to bowiem autorska metoda, której pomysłodawcą jest dr inż Wojciech Nawrot. Stosuje się ją głównie w budynkach, gdzie wilgoć jest wynikiem podciągania wody, które z kolei jest spowodowane brakiem izolacji przeciwwilgociowej lub jej wadliwością. Preparat stosowany w tej metodzie jest wprowadzany do przestrzeni fundamentów czy ścian. Specjalny aktywator wykrywa z kolei wszystkie kapilary, jakie występują w obrębie materiału budowlanego, aby potem dokonać ich uszczelnienia drogą krystalizacji.

W jakich budynkach się ją stosuje?

Chociaż iniekcja krystaliczna daje korzystne efekty przy niemal każdym rodzaju budynku czy zawilgocenia, to najbardziej poleca się stosować ją do cegły ceramicznej oraz zaprawy wapiennej. Poziom zawilgocenia czy zasolenia nie ma przy tym żadnego znaczenia – co więcej, iniekcja krystaliczna działa jeszcze lepiej przy wysokim poziomie wody. Często przed wprowadzenie preparatu dana przestrzeń jest więc dodatkowo nawadniana. Powstała masa uszczelniająca nie ma w zasadzie terminu, w którym skończyłoby się jej działanie.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.